Energi

Öppna kanalen 20–26 september

Öppna Kanalen i Stockholm är en ideell föreningskanal som sänder TV till 700.000 hushåll  i fem operatörers nät i Stockholms och Södermanlands län. Öppna Kanalen, som ingår i basutbudet, hittar du genom att klicka dig fram med fjärrkontrollen. Om du har digitalbox är det kanalplats 450 hos Com Hem, 500 hos Telia, 20 hos Sappa, 299 hos Bredbandsbolaget och Canal Digital. Detaljerad tablåinformation finns på http://www.oppnakanalenstockholm.se/. Där kan programmen ses samtidigt som de sänds.

Fredag 20 sept  

06.00-10.00 Extraprogram.
10.00 Dokumentär.
12.00 Democracy Now! Repris.
13.00 Extraprogram.
14.00 Fanar Center.
14.30 Dokumentär.  
15.30 Adventkyrkan.
16.00 Christ Emb Church.
16.30 Pingstkyrkans Världsmission, MMM. 
17.00 Nytt Liv.
17.30 Kortfilm.
17.40 Tekniska Museet: Skol-TV. 
18.00 Lutherska Bekännelsekyrkan.
18.30 Tommy Lilja Ministries.
19.00 Stockholms TV.
20.00 TV City Presens: Stockholmsprogram. 
20.30 Pilgrim TV.
21.00 Församl Arken.
21.30 Jerusalem Studio.
22.00 TV Continente.
23.00 Democracy Now!
00.00 Nattfilm.

Lördag 21 sept

06.00-11.00 Extraprogram.
11.00 Dokumentär.
12.00 Democrac Now! Repr.
13.00 Extraprogram.
15.00 Dokumentär.
16.00-17.30 Extraprogram.
17.30 Uusi Elämä.
18.00 Mission for Nations Int Church.
18.30 Kebron.
19.00 Swebb-TV.
20.30 Tommy Lilja Ministries.
21.00 Israelmagasinet.
22.00 Dimtzi.
23.00 Jerusalem Church.
00.00 Nattfilm.

Söndag 22 sept

07.30-12.00  Extraprogram.
13.00 Manmin Church.
14.00 Församl Arken.
14.30 Om religion.
15.00 Matinéfilm.
16.30 Kebron.
17.00 Extraprogram.
19.00 Föreningen Godhet.
19.30 Himlen TV7.
20.00 TV City Presens: Stockholmsprogram.
20.30 Cymbal TV. Ny Glädje!
21.30 Israelmagasinet. 
23.30 Publicistklubben, debatt.
00.00 Nattfilm.

Måndag 23 sept

Extraprogram från 07.30. 
16.30 Uusi Elämä. (Nytt Liv på finska.)
17.00 Cool TV.
17.30 Kortfilm
17.40 Tekniska Museet: Skol-TV.
18.00 Extraprogram.
19.00 Stoppa krisen! 
19.30 Tommy Lilja Ministries.
20.00-21.30 Extraprogram.
21.30 Östberga TV.
22.00 Tommy Lilja Ministries.
22.30 Extraprogram.    
23.00 Democracy Now!
00.00 Nattfilm.

Tisdag 24 sept

05.30-12.00 Extraprogram..
12.00 Democracy Now! Repris.
13.00 Extraprogram.
14.00 Östberga TV.
14.30 TV Continente.
15.30 Extraprogram.
16.30 Adventkyrkan.
17.00 Cool TV.
17.40 Tekniska Museet: Skol-TV.
18.00 Nytt Liv.
19.00 Banor TV. Kultur från Balkan.
19.30 Clara Kyrka.
20.00 TV City Presens: Stockholmsprogram. 
20.30 Lutherska Bekännelsekyrkan.
21.00 Föreningen Godhet.
21.30 Jerusalem Studio.
22.00 Extraprogram.
23.00 Democracy Now!
00.00 Nattfilm.

Onsdag 25 sept

06.00-12.00 Extraprogram.
12.00 Democracy Now! Repr.
13.00-17.00 Extraprogram.
17.00 Nytt Liv.
17.30 Kortffilm.
17.40 Tekniska Museet: Skol-TV.
18.00 Cymbal TV. 
19.00 Stockholms TV.
20.30 Himlen TV7.
21.00 Adventkyrkan.
21.30 Extraprogram
22.00 Tommy Lilja Ministries..
22.30 Extraprogram.
23.00 Democracy Now!
00.00 Nattfilm.

Torsdag 26 sept

06.00-12.00 Extraprogram med dokumentärer.
12.00 Democracy Now! Repr.
14.00 Fanar Center.
14.30-17.30 Extraprogram.
17.30 Kortfilm.
17.40 Tekniska Museet: Skol-TV.
18.00 Cool TV.
19.00 Nytt Liv. 
20.00 TV City Presens: Stockholmsprogram. 
20.30 Extraprogram. 
21.00 Banor TV. 
21.30 Extraprogram.
22.30 Jerusalem Studio.
23.00 Democracy Now!
00.00 Nattfilm.