Energi

Öppna kanalen 6–12 september

Öppna kanalen i Stockholm är en ideell föreningskanal som sänder tv till 700 000 hushåll  i fem operatörers nät i Stockholms och Södermanlands län. Öppna kanalen, som ingår i basutbudet, hittar du genom att klicka dig fram med fjärrkontrollen. Om du har digitalbox är det kanalplats 450 hos Com hem, 500 hos Telia, 20 hos Sappa, 299 hos Bredbandsbolaget och Canal digital. Detaljerad tablåinformation finns på www.oppnakanalenstockholm.se/. Där kan programmen ses samtidigt som de sänds.

Fredag 6 september

06.00-10.00 Extraprogram.
10.00 Dokumentär.
12.00 Democracy Now! Repris.
13.00 Dokumentär.
14.00 Fanar Center.
14.30 Extraprogram.
15.30 Adventkyrkan.
16.00 Christ Emb Church.
16.30 Pingstkyrkans Världsmission, MMM.
17.00 Nytt Liv.
17.30 Kortfilm.
17.40 Tekniska Museet: Skol-TV.
18.00 Lutherska Bekännelsekyrkan.
18.30 Extraprogram.
19.00 Stockholms TV.
20.00 TV City Presens: Stockholmsprogram.
20.30 Pilgrim TV.
21.00 Församl Arken.
21.30 Jerusalem Studio.
22.00 TV Continente.
23.00 Democracy Now!
00.00 Nattfilm.

Lördag 7 september

06.00-11.00 Extraprogram.
11.00 Dokumentär.
12.00 Democrac Now! Repris.
13.00 Extraprogram.
15.00 Dokumentär.
16.00-17.30 Extraprogram.
17.30 Uusi Elämä.
18.00 Mission for Nations Int Church.
18.30 Kebron.
19.00 Swebb-TV.
20.30 Extraprogram.
21.00 Israelmagasinet.
22.00 Dimtzi.
23.00 Jerusalem Church.
00.00 Nattfilm.

Söndag 8 september

07.30-12.00 Extraprogram.
13.00 Manmin Church.
14.00 Församl Arken.
14.30 Om religion.
15.00 Matinéfilm.
16.30 Kebron.
17.00 Extraprogram.
19.00 Föreningen Godhet.
19.30 Himlen TV7.
20.00 TV City Presens: Stockholmsprogram.
20.30 Cymbal TV. Ny Glädje!
21.30 Israelmagasinet.
23.30 Publicistklubben, debatt.
00.00 Nattfilm.

Måndag 9 september

Extraprogram från 07.30.
16.30 Uusi Elämä. (Nytt Liv på finska.)
17.00 Cool TV.
17.30 Kortfilm
17.40 Tekniska Museet: Skol-TV.
18.00 Extraprogram.
19.00 Stoppa krisen!
19.30-21.30 Extraprogram.
21.30 Östberga TV.
22.00 Extraprogram.
23.00 Democracy Now!
00.00 Nattfilm.

Tisdag 10 september

06.30-12.00 Extraprogram.
12.00 Democracy Now! Repris.
13.00 Extraprogram.
14.00 Östberga TV.
14.30 TV Continente.
15.30 Extraprogram.
16.30 Adventkyrkan.
17.00 Cool TV.
17.40 Tekniska Museet: Skol-TV.
18.00 Nytt Liv.
19.00 Banor TV. Kultur från Balkan.
19.30 Clara Kyrka.
20.00 TV City Presens: Stockholmsprogram.
20.30 Lutherska Bekännelsekyrkan.
21.00 Föreningen Godhet.
21.30 Jerusalem Studio.
22.00 Extraprogram.
23.00 Democracy Now!
00.00 Nattfilm.

Onsdag 11 september

06.00-12.00 Extraprogram.
12.00 Democracy Now! Repris.
13.00-17.00 Extraprogram.
17.00 Nytt Liv.
17.30 Kortffilm.
17.40 Tekniska Museet: Skol-TV.
18.00 Cymbal TV.
19.00 Stockholms TV.
20.30 Himlen TV7.
21.00 Adventkyrkan.
21.30 Extraprogram
23.00 Democracy Now!
00.00 Nattfilm.

Torsdag 12 september

06.00-12.00 Extraprogram under förmiddagen.
12.00 Democracy Now! Repris.
14.00 Fanar Center.
14.30-17.30 Extraprogram.
17.30 Kortfilm.
17.40 Tekniska Museet: Skol-TV.
18.00 Cool TV.
19.00 Nytt Liv.
20.00 TV City Presens; Stockholmsprogram.
20.30 Extraprogram.
21.00 Banor TV.
21.30 Extraprogram.
22.30 Jerusalem Studio.
23.00 Democracy Now!
00.00 Nattfilm.